ארכיון ‘הפרעות אכילה’

רזון קיצוני מסוכן כמו השמנה קיצונית

דברים שחשוב לדעת ולהבין על דיאטה תזונה ובריאות: רזון קיצוני אינו בריא ופוגע בגוף שלך לא פחות ולעיתים אף יוטתר מאשר השמנה קיצונית! בואו לקרוא ולדעת יותר… קרא עוד »

ספרי דיאטה או דיאטה מהספרים?

לא כולם זוכרים, אבל בחנות הספרים הקרובה לביתך ניתן למצוא שפע ומגוון רחב של ספרי דיאטה. מה זה אומר בדיוק? אם את או אתה כבר כאן, כנראה שאתם יודעים שדיאטה היא דרך חיים - אז בואו לקרוא על דיאטה מהספרים… קרא עוד »

דיאטת השמנה - כן, יש דבר כזה!

ממש כפי שיש אנשים שיש להם נטייה להשמנה שיוצרת בעיות בריאותיות מסוג אחד, ישנם אנשים שהנטייה שלהם היא לרזון יתר, מה שיוצר תת תזונה, ובכך בעצם בעיות בריאותיות מסוג אחר. אז מה אפשר וצריך לאכול בשביל לעלות במשקל? קרא עוד »

דיאטה חריפה תת משקל ונשירת שיער

גופנו הוא השתקפות של מה שאנו אוכלים, זאת כבר יודעים הכל. אבל אפשר וכדאי לפרוט את האמירה הזו לפרוטות ולבדוק מה עומד מאחוריה - כיצד התזונה שלנו או מחסור בה, משפיעים על חלקים מסוימים בגופנו, על בריאותם, מראם ותפקודם? קרא עוד »

אכילה רגשית בלתי נשלטת - אכילה כפייתית והטיפול בה

קורה לפעמים שאוכלים גם כשלא ממש רעבים, מנשנשים חטיף קטן, אוכלים מעל הכיריים או מחטטים במקרר בשביל תפוח עץ (על מי אנחנו עובדים? זה בדרך כלל שוקולד), קורה! קרא עוד »

הפרעות אכילה - אנורקסיה, בולמיה, התמודדות וטיפול מתאים

הפרעות אכילה הנן שם כללי למשפחה של התנהגויות המוגדרות כהפרעות נפש. הפרעות אכילה הינן הפרעות בתפישת ההתנהגות, העצמי או האחרים, אשר באות לידי ביטוי בעולם העשיר של צריכת מזון יומית. מהי אנורקסיה? כיצד מתמודדים עם בולמיה? על הפרעות אכילה - התמודדות וטיפול. קרא עוד »