ארכיון ‘תוספי מזון’

על שימוש בסטרואידים…

השימוש בסטרואידים לצרכי ספורט ודיאטה הופך נפוץ יותר ויותר, בעיקר בקרב מי שעוסק בפעילות ספורטיבית למחייתו. השאלה היא האם אנחנו באמת יודעים מהם סטרואידים, מדוע וכיצד הם משפיעים על גוף האדם? קרא עוד »

אומגה 3 או ω-3

אומגה 3 היא חומצת שומן משלושה סוגים: ALA ,EPA  ו-DHA. גופנו איננו מייצר חומצות אלה בכוחות עצמו והן מגיעות אליו ממוצרי מזון שונים או מתוספי תזונה. בואו לקרוא בהרחבה על ω-3 וחשיבותו לגוף האדם, לכל דיאטה בריאה ולבריאות של כולנו. קרא עוד »

ממתיקים מלאכותיים - בעד ונגד שימוש בממתיקים

ממתיקים מלאכותיים הם תוצרים כימיים אשר משמשים להמתקת מזון ושתייה. ממתיקים מלאכותיים אינם מספקים חומרים מזינים או מועילים לגוף, והם אינם מכילים קלוריות כלל, או מכילים מספר מועט מאוד של קלוריות. נושא ממתיקים מלאכותיים מעורר מחלוקת בנוגע לשימוש בהם, ורבים טוענים כי שימוש בממתיקים מלאכותיים עלול להביא עימו סכנות בריאותיות ואפילו השמנה אף על פי שאין בהם קלוריות. קרא עוד »

דיאטה טבעונית - בחירה באורח חיים טבעוני

טבעונות היא החלטה שלא לאכול מוצרי בשר, דגים, ביצים וגבינה. מה טבעונים כן אוכלים? תתפלאו אך ישנם לא מעט אלטרנטיבות תזונתיות… קרא עוד »

לא על הלחם לבדו - דיאטה ללא גלוטן

כמות רבה של אנשים בעולם המערבי מאובחנים חולי צליאק בשל רגישות לגלוטן. מהו גלוטן, מהם תסימני המחלה ואם אין לחם מה אוכלים? עוגות? התשובה בכתבה הבאה.

קרא עוד »

ויטמין C… ותהיה לי בריא?

ויטמין C הוא אחד הויטמינים המוכרים ביותר, הזוכה לפופולריות עצומה באוכלוסיה בזכות סגולותיו החיוניות. אבל מה באמת אנחנו יודעים על הויטמין? האם יתכן שהוא מזיק לנו ולא מסייע?

קרא עוד »

חומצה פולית וחשיבותה לגוף האדם

חומצה פולית חשובה מאד לשמירה על גוף בריא, וצריכה להיות חלק מתזונה נכונה של כולם. למה? לחצו כאן לקריאה אודות ויטמין חשוב זה. קרא עוד »

ברזל - לגוף בריא וחזק

מה הקשר בין ברזל לבין בריאות גופנו? אילו מאכלים עשירים בברזל, ומה המשמעות של חוסר בברזל בגוף? המידע במאמר לפניכם. קרא עוד »

קח פרי ותהיה לי בריא - מידע על ויטמינים

מי שאמר "קח פרי ותהיה לי בריא" לא טעה! הפירות והירקות, בצורתם הטבעית, מכילים ויטמינים רבים וחשובים שגופנו לא יודע לייצר לבדו. ליחצו למידע נוסף. קרא עוד »