פילאטיס - אימון גופני לשיפור התפקוד שלך

פילאטיס הינה אחת מהשיטות לחיזוק הגוף הנפוצות ביותר בעולם כבר למעלה מ-80  שנה. השיטה פותחה בשנת 1926 על ידי יוזף פילאטיס, אשר תחילה פיתח את השיטה במטרה לעזור לאנשים בעלי מוגבלויות בתנועה, אך השיטה תפסה תאוצה גם בקרב רקדנים ולאחר מכן הפכה לפופולארית בקרב האוכלוסייה הכללית.

מהי שיטת פילאטיס?

שיטת פילאטיס הינה שיטה יחודית אשר עובדת על נשימות ומודעות גופנית בזמן אימון כושר גופני.

השיטה מיועדת לאימון הגוף למטרות יציבה נכונה, שיפור יציבה והארכת שרירים תוך כדי שימת דגש על נשימה נכונה.

כל אימון מורכב ממספר תרגילים ותנועות אשר מפעילים את השרירים המייצבים (שרירים הנמצאים קרוב למפרקים, חוליות ואגן הירכיים) בגוף האדם ועקב כך האדם לומד לבצע פעילות גופניות שונות ללא מאמץ רב וללא שחיקת הגוף.

כמו כן, באמצעות התרגילים והתנועות, ניתן לאפשר טווחי תנועה גדולים יותר בגוף, הורדת לחץ מיותר מהמפרקים ומהסחוס ובכך למנוע כאבים ושחיקת מפרקים מתנועות מיותרות.

אימון תרגילי פילאטיס יכול להתבצע באופן קבוצתי תחת הדרכה מקצועית בחדר כושר עם מזרונים ומכשירים מיוחדים (כדור, גומייה, משקולות, גליל וכדומה) או באופן פרטי בבית (רק במקרים בהם האדם יודע כיצד לבצע את התנועות והתרגילים בעצמו).

שיטת פילאטיס עובדת בעיקר על חיזוק הגוף באמצעות תרגילים היוצרים התנגדות.

חמשת כללי הזהב של פילאטיס

 • נשימה נכונה דרך האף
 • ריכוז ושליטה דרך המוח
 • עבודה ממרכז הגוף
 • דיוק תנועתי
 • זרימה תנועתית ודינמית

למי מתאימה שיטת פילאטיס?

באופן כללי, שיטת פילאטיס מתאימה לכל אדם, צעיר או זקן, המעוניין לייצב את גופו.

כמו כן, השיטה מתאימה למצבים בהם קיים חוסר איזון שרירי, צניחת רחם, בריחת שתן בגברים ובנשים, אימפוטנציה בגברים, עיכוב שפיכה מוקדמת, פגיעה במפרקים, פגיעות כתפיים, בעיות קרסוליים ועוד.

פילאטיס מתאים במיוחד לאדם הסובל מבעיות גב, כגון: פריצת דיסק, בעיות ברכיים, פציעות חמורות וקשות, כגון: שיתוק חלקי וכדומה.

שיטת פילאטיס עוזרת לייצב את הגוף והשרירים ומלמדת כיצד להשתמש בשרירים המייצבים בגופנו תוך כדי נשימה נכונה.

כמו בכל אימון כושר גופני, גם בשיטת פילאטיס עלולים להתרחש פגיעות גופניות מזעריות עקב תרגול לא נכון ולכן מומלץ בהתחלה להתאמן באופן קבוצתי עם מדריך מוסמך.

חשוב לציין: מטרת שיטת פילאטיס אינה שריפת קלוריות ולכן לא נעשים תרגילים אירוביים.

התרגילים מבוצעים בדופק נמוך וכמעט ואין שריפת שומנים במהלך השיעור.

על מנת לשרוף שומנים, מומלץ לשלב פעילות אירובית בנוסף לתרגול פילאטיס.

שיטת פילאטיס עוזרת לחיטוב הגוף ולאחר מספר אימונים ניתן להבחין בשינויים כגון: מראה גוף שרירי יותר, מוצק יותר, מחוטב יותר, זקוף ומאורך בדומה לרקדנים \ רקדניות.

אך חשוב לזכור, שכמו בכל פעילות גופנית במסגרת חדר כושר או בריצה מסביב לשכונה, על מנת לראות תוצאות אשר ישמרו לאורך זמן, יש לשמר על תזונה נכונה, מאוזנת ובריאה, שכן פעילות גופנית ותזונה הולכים יד ביד ואין האחד יכול להתקיים בלי השני.

אנא השאר את תגובתך

 1. דיקור סיני ודיאטה - שימוש ברפואה הסינית לדיאטה כותב:

  [...] לדיקור הסיני, מומלץ להקפיד על פעילות גופנית יומית, כמו: פילאטיס, שחייה, ריצה, הליכה וכדומה, על מנת לראות תוצאות טובות [...]

 2. שחייה - פעילות גופנית לשמירה על הכושר הגופני וירידה במשקל כותב:

  [...] ובענפי ספורט אחרים כמו הליכה, ריצה, התעמלות אירובית, פילאטיס ורכיבה על אופניים, תורם לשמירה על הבריאות, על משקל גוף [...]

 3. דיאטה ותזונה לקיץ - איך מרזים לקראת עונת הרחצה בים? כותב:

  [...] שמתאימה לכם שתוכלו להתמיד עימה (ריצה, הליכה, שחייה, פילאטיס, יוגה, אימון אירובי). אל תוותרו על ספורט - אף אורח חיים [...]

 4. ‫הכינו את עצמכם לקיץ – הרזיה לקראת עונת הרחצה!‬ כותב:

  [...] שמתאימה לכם שתוכלו להתמיד עימה (ריצה, הליכה, שחייה, פילאטיס, יוגה, אימון אירובי).אל תוותרו על ספורט – אף אורח [...]

 5. חטיפי אנרגיה בעד נגד ואם בכלל כותב:

  [...] אימון גופני הגוף זקוק לאנרגיה, והצורה הזמינה והמהירה ביותר לקבלה [...]

אנא השאר את תגובתך

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.