דיאטניות בקופות החולים

בקופות החולים יושבות דיאטניות רבות המסייעות לנו להילחם בהשמנת יתר כרונית. הסיוע ניתן במימון קופות החולים ולפי קריטריונים מסויימים, כל הפרטים במאמר שלפניכם.

בדרך כלל כשאנו חולים או חשים ברע, אנו מיד חשים אל רופא המשפחה שלנו בקופת החולים. השמנת יתר גם היא מחלה! ומשום מה במקרים אלו אנשים לא כל כך ממהרים למשרדו של הרופא.

אנשים רבים אינם תופסים את בעיית עודף המשקל כמחלה - זוהי תפיסה מוטעית. מדובר במצב שיכול להוביל למחלות מסוכנות וגם הוא מטופל בקופות החולים. בכל קופת חולים נמצאת דיאטנית היכולה לסייע לכל אדם הנמצא במצב כרוני של עודף משקל .

מיהי הדיאטנית?

דיאטנית קלינית מוסמכת מחזיקה בתואר ממוסד אקדמאי מוכר ועוברת הכשרה בת מספר חודשים מטעם משרד הבריאות. לדיאטנית יש היכרות עם תחומים רבים הקשורים לדיאטה בהם ביולוגיה, ביוכימיה, פיזיולוגיה ועוד. תחומים אלו חשובים על מנת שנוכל לקבל תמונה כוללת של הגוף בעת הדיאטה, דבר שיכול לסייע לבניית תוכנית תזונתית נכונה לאותו אדם על מגבלותיו.

כיצד דיאטנית יכולה לעזור לי?

הפגישה עם דיאטנית קלינית תוכל לסייע לכם בבניית תפריט מאוזן ונכון ותיתן בסיס מצוין לכל דיאטה שתבחרו לעשות. הדיאטנית תדאג שהתפריט הניתן לכם יכיל את כל אבות המזון ואף תבנה אותו יחד איתכם על מנת שיהיה לכם תפריט מזין ובריא מצד אחד, אך גם מעניין ואפשרי מצד שני.

דיאטניות בקופות החולים

קופות החולים מממנות סיוע של דיאטנית לכל מי שמוגדר כסובל ממצב כרוני - הגדרה זו יכולה להתקבל ממגוון סיבות כגון: השמנת יתר, תת משקל, סוכרת, לחץ דם גבוה, אלרגיות מסוימות וסיבות רבות נוספות.

קופות החולים מחזיקות במאגריהן רשימות של דיאטניות איתן הן עובדות. לאחר שתבחרו בדיאטנית בקופת החולים שלכם, תצטרכו לגשת לרופא המשפחה שלכם ולקבל הפניה ממנו.

לאחר כשנה של טיפול במסגרת קופת החולים, ייבחן מצבכם ויוחלט האם יש צורך בהמשך טיפול והאם להמשיך לממן לכם יעוץ דיאטני. קופות החולים יבדקו אם הייתה הטבה במצב הבריאותי וירידה במשקל בעקבות הדיאטה ואם מצבכם עדיין מוגדר כמצב כרוני.

מצטרפים חדשים לקופות החולים לא יצטרכו להמתין את תקופת ההמתנה על מנת לקבל את שירותי הדיאטה ואת יעוץ הדיאטנית שכן הם נכללים בביטוח מהרגע הראשון.

קופות החולים מממנות כאמור את הדיאטנית למי שמוגדר כזכאי אך מעבר לכך גם מציעות סדנאות הרזיה בסבסוד חלקי, הכוללות סדרה של מפגשים הנפרסים לאורך זמן, בהם מוענק יעוץ ורשת תמיכה לאלו הפותחים בדיאטה.

הסדנאות אומנם מסובסדות אך דורשות השתתפות עצמית של כמה מאות שקלים למשתתף. עם זאת, סדנאות ההרזיה מהוות אפשרות יחסית זולה ובטוחה למי שמעוניין לרדת במשקל.

לסיכום, קופות החולים מציעות מספר אפשרויות לתוכניות דיאטה, ביניהן האפשרות לקבלת יעוץ של דיאטנית קלינית מוסמכת. תוכניות אלו מהוות אפשרות נוחה וזולה לביצוע דיאטה בסיוע מקצועי, בו תקבלו יעוץ בסיסי והמלצות לתפריט דיאטה אישי.

מי שעומד בקריטריונים לזכאות המימון של קופות החולים ומרגיש כי צריך לשנות את אורח חייו ולחיות באופן בריא ומאוזן יותר, מומלץ שיבחן את האפשרות של סיוע של דיאטנית בקופת החולים כאפשרות משלימה או מקדימה בתהליך הירידה במשקל. בהצלחה.

אנא השאר את תגובתך

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.