מי את, אולגה רז? הכל על הדיאטנית ושיטתה

רבים שמעו על דיאטת הלחם המפורסמת של אולגה רז, אך מעטים יודעים מי האשה שעומדת מאחוריה ומה פועלה בתחום ההרזיה בישראל. מידע על גישתה לתזונה ואפשרויות התמיכה שהיא מציעה למרזים - בכתבה.

בין שלל הדיאטות, המכונים, שיטות ההרזיה וההבטחות לחיים חדשים שצצים מדי יום בולטת בעקביות ובשיטתיות אולגה רז, דיאטנית קלינית הנחשבת לכוהנת הגדולה של ההרזיה בישראל.

רז, שברשותה תארים גם בביולוגיה ובחינוך, ידועה כמי שפרצה דרך בתחום התזונה בארץ בזכות גישתה המדעית לתחום.

היא משמשת כמנהלת היחידה לתזונה ודיאטה בבית החולים איכילוב בתל אביב, ייסדה ומנהלת את בית הספר לתזונה במכללת יהודה ושומרון באריאל ומנהלת במקביל את המרכז להרזיה ולתזונה בריאה שמיישם את שיטתה. ברזומה שלה כלולים גם ספרים רבים שחיברה בתחום התזונה והדיאטה.

תזונה על פי אולגה רז

אולגה רז חרתה על דגלה את העיקרון של תזונה מהנה ודיאטה בריאה וטעימה שהופכות לשגרת חיים, תוך המנעות מרעב, ללא מגבלות נוקשות וללא סבל.

סימן ההיכר המפורסם ביותר שלה הוא דיאטת לחם שייסדה, הנחשבת למהפיכה של ממש בתחום.

לאחר עשרות שנים של "דיקטטורת הלחם", בהן היה מקובל לחשוב שהדרך להרזיה חייבת לעבור בהמנעות מפחמימות בכלל ולחם בפרט, קבעה רז כי אכילת פחמימות כדרך קבע רצויה ואף חיונית לצרכי הרזיה מהירה ובריאה.

דיאטה זו כוללת לחם מלא, פסטה, קוסקוס ואורז, במטרה להעלות את רמת הסרוטונין ולהעניק תחושת שובע ורוגע.

הנחת העבודה היא שאדם רעב ומדוכדך לא יצליח להתמיד בדיאטה, בעוד אדם שבע ושבע רצון יוכל לחולל שינוי ממשי בהרגלי התזונה שלו ולשמור על משקל נמוך.

נוסף על פחמימות מורכבות כוללת דיאטת הלחם מזונות כגון עוף, דגים, ביצים וירקות, זאת במטרה לשמור על תזונה בריאה ומהנה, ללא תסכול וחסכים, לשפר את הבריאות, רמת האנרגיה והחיוניות.

מעבר למרכיבים התזונתיים, מדגישה שיטת אולגה רז את חשיבות חלוקת הארוחות. הדיאטה שלה כוללת אכילה מסודרת של ארבע עד שש ארוחות ביום, מתוך הבנה שאלו הם צרכי הגוף בעידן המודרני.

כך, כל כמה שעות יש לאכול ארוחה מזינה ומשביעה המכילה פחמימות מורכבות (גם חולי סוכרת), כאשר התפריט מותאם באופן אישי לצורכי המרזה.

המרכז להרזיה ולתזונה בריאה

במרכז של אולגה רז ניתן מענה לא רק למבקשים להוריד במשקל, אלא גם לסובלים ממחלות כמו סוכרת, יתר לחץ דם, הפרעות אכילה, קשיי שינה ובעיות במערכת העיכול, מתוך הבנה שכל מה שקורה בגופנו מושפע באופן ישיר מהתזונה שלנו, כולל עייפות, מצבי רוח, נשירת שיער ובעיות עור.

הטיפול אצל אולגה רז הוא מקיף וכולל, כאשר המטופל יופנה לייעוץ רפואי ולאבחון לפי הצורך.

במרכז פועלות קבוצות תמיכה להרזיה בהנחיית רז או דיאטניות שעובדות עימה. בקבוצה מקבלים המשתתפים מידע על תזונה והרזיה, עוברים אימון אישי להקניית דפוסי חשיבה והתנהגות המסייעים לירידה במשקל ולשמירה עליו לאורך זמן ונהנים ממסגרת חברתית תומכת ומקדמת.

בד בבד מעניקה רז ייעוץ תזונתי אישי לסובלים מבעיות הקשורות במשקל, גם אם הן נובעות מסיבות בריאותיות.

התהליך כולל אבחון מקיף של המטופל ובניית תוכנית תזונה וטיפול המתאימה לצרכיו היחודיים. רז נותנת מענה גם לסובלים ממחלות שונות, מתת משקל, מקשיים בתפקוד ומרגישויות (כגון אי-סבילות לגלוטן).

אנא השאר את תגובתך

  1. דיאטנית קלינית כותב:

    אולגה רז גם מפעילה קבוצות הרזיה ואימון אישי בדיאטה וירידה במשקל. ה

אנא השאר את תגובתך

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.