דיאטה חכמה - איך להיות בדיאטה ולא לאבד את הראש…

דיאטה חכמה מהי? כתבה שחושפת את הרעיונות העומדים בבסיסה של הדיאטה החכמה, כולל כמה שיעורי בטבע האדם.

שיעור קצר בטבע האדם

"האדם הוא החיה היחידה אשר מתכננת את העתיד." זה נכון מאוד. אנחנו מתכננים את הפנסיה שלנו, את העתיד המקצועי, כמה ילדים נביא לעולם וגם, כמה קילוגרמים נוריד בעוד כך וכך חודשים. במילים אחרות, אנחנו רוצים להרזות אבל כדאי שזה יקרה באופן מיידי, מקסימום תוך כמה חודשים.

חברות מסחריות רבות מנצלות את התכונה הכל כך אנושית הזו כדי לעשות הון. תשתמשי בשמפו הזה ושיערך יהיה רך ואוורירי תוך שבוע, הבושם הזה יעשה אותך פופלארי, הגלולה הזו תגרום לך להרזות תוך שבועיים, המשקה הזה תוך חודש בלבד, ולא תצטרכו לעשות כלום בשביל זה. הרזיה, כפי שאולי ניתן לחשוב מהפרסומות, היא פשוט קסם.

עוד שיעור בטבע האדם

"אם אתה רוצה משהו, לך עליו בכל הכוח."
ולא משנה במי אתה פוגע, איזה אימפקט יהיו לפעולות אלה בעתיד, לאיזו תוחלת ולאיזו תכלית. אתם רוצים להרזות? אין בעיה, פשוט תפסיקו לאכול. פתרון מהיר ועצבני שיראה תוצאות תוך שבועות ספורים. המחמאות והמראה יעזרו לכם להתמודד עם נשירת השיער, העייפות הכרונית, מצבי הרוח המשתנים והתקפי הרעב באמצע הלילה. העיקר שהשמלה או הג'ינס יעלו עלינו בחתונה הקרובה. ע"ע "לרדת בגדול".

הגוף שלנו הוא לא מעבדה

סוגי דיאטות שונים מציעים פתרונות קסם בדמות החסרה של מרכיב אחד בתזונה היום יומית שלנו. למשל, פחמימות. אז נכון, פחמימות אכן משמינות, אבל היי, בלעדיהן לא נוכל לחיות. הגוף שלנו הוא המכונה הכי משוכללת בעולם אבל שבשביל שהוא יעבוד בשבילנו אסור לנו להתעלל בו.

הגוף לא סלחן, החסרה של אחד ממרכיביו החיוניים יגרור עונש מייד. זה יכול להיות נשירת שיער, שינויים הורמונליים, חולשה או במקרים קיצוניים יותר, מחלות כמו סוכרת ואי ספיקת כליות.

מהצד השני של המתרס, הגוף שלנו צורך בדיוק את מה שהוא צריך ולא מיליגרם יותר. לכן, עודף מזון לא רק שאינו מועיל אלא מזיק למערכות הגוף בדיוק כמו חוסר בוויטמינים או מינרלים. הגוף שלנו אוהב איזון כאורח חיים.

דיאטה חכמה

דיאטה חכמה היא ידע. ידע על המזון אותו אנחנו אוכלים וידע על תהליכים גופניים. דיאטה חכמה מתחילה מהראש, משינוי פסיכולוגי באורחות החיים. דיאטות קסם או דיאטות כסאח פועלות כמו בומרנג אשר בסופו המשקל העודף חוזר במהירות בצורה של השמנת יתר.

בנוסף, פעילות גופנית היא מרכיב קריטי בכל דיאטה חכמה. הדרך הטובה ביותר לאבד קלוריות, היא פשוט לשרוף אותם בעזרת אימון גופני. גם במקרה זה צריך לרכוש ידע מקדים ולעשות זאת בהדרגתיות.

האם יש דבר כזה דיאטה חכמה? סביר להניח שלא. אבל יש דבר כזה "אדם חכם". היכולת של האדם לשנות את חייו מקצה אל קצה היא לא פחות ממופלאה. כך גם בנוגע להפחתת משקל ואורח חיים בריא. בינינו, זה מאוד פשוט, צריך פשוט להתחיל.

רוצים להיות אפילו יותר חכמים? קיראו על ריצה בטוחה.

אנא השאר את תגובתך

  1. הרזיה שפויה - לעשות דיאטה בלי לאבד פרופרוציה כותב:

    [...] מסתבר, שזה כלל לא מסובך, ואפילו די קל לאמץ הרגלים בריאים שיביאו להרזיה בריאה שתחזיק מעמד לאורך זמן. בסופו של דבר, חיים מתונים, יציבים ומאוזנים הם הדבר הכי טבעי לגופנו; אלא שאורח החיים המודרני, המזון התעשייתי, המחסור בזמן ובתנועה – כל אלה שיבשו את המנגנון הטבעי והבריא שלנו וגרמו לנו לסגל הרגלים קלוקלים ולהשמין. אפשר לחזור חזרה, לצמצם את ההשפעות השליליות ולרזות בקלות וללא סבל. מהי דיאטה חכמה? כל המידע. [...]

אנא השאר את תגובתך

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.