ניתוח מתיחת בטן אחרי דיאטה

בואי לקרוא ולדעת יותר על האפשרות לבצע הליך כירורגי אסתטי לצורך מתיחת הבטן (מתיחת עור רפוי), לאחר דיאטה וירידה משמועתית במשקל גופך…

המודעות הרבה שקיימת היום לבריאות וחשיבות המראה החיצוני מניעה רבים להוריד את המשקל העודף מגופם באמצעות דיאטה ופעילות גופנית.

יחד עם זאת, כתוצאה מכך נוצר לא פעם מראה של עור רפוי בגוף במקומות שקודם לכן היו מלאים בשומן, כזה שמתרחש גם בגופן של חלק מהנשים לאחר לידה וניתוח קיסרי.

השיפור וההתקדמות הטכנולוגית בעשורים האחרונים מציעים היום הליך ניתוחי של מתיחת בטן שמטרתו להקנות לעור הבטן מראה מתוח ומוצק.

למי מיועד הליך מתיחת בטן?

יש להדגיש שההליך הקוסמטי לשיפור מראה הבטן לא חוסך את הצורך בביצוע פעילות גופנית והקפדה על תזונה בריאה ונכונה מצידה של המטופלת.

הניתוח יכול לסייע למי שיש לו קפלים של עור או שומן כתוצאה של דיאטת בזק דרסטית, לידה רגילה, או ניתוח קיסרי. הוא אינו מיועד לסימני מתיחה שנוצרים בעקבות שינויים תכופים במשקל.

יחד עם זאת, הניתוח לא מיועד למי שעדיין מתכננת הריונות נוספים, נשים וגברים שסובלים מעודף משקל משמעותי או כאלו שירדו במשקל אך עודף השומן גולש בצורת סינר מתחת למפשעה, נשים אחרי לידה (רגילה או קיסרית) ששרירי הבטן שלהן התרחקו וקיים רפיון בקיר הבטן ומטופלים שעברו בעבר ניתוחים באזור הבטן.

קיראי בהרחבה על: דיאטה אחרי לידה

כיצד מבצעים מתיחת בטן?

קיימות מספר דרכים לביצוע מתיחת בטן: קלאסית, מיני ואורכית.

במהלך מתיחת בטן קלאסית מבצע המנתח חתך שאורכו 30-20 סנטימטר שדרכו הוא מרים ומפריד את העור והשומן משרירי הבטן.

את השומן והעור המיותרים מסירים ואת השרירים מקרבים אחד לשני ולאחר מכן מחזירים את הטבור למקום ותופרים בסיכות או בחוט.

הפרוצדורה עצמה (ניתוח פלסטי לכל דבר ועניין) מבוצעת תחת הרדמה כללית ומחייבת אשפוז של למעלה מ-24 שעות להשגחה.הניתוח עצמו אורך שעתיים עד חמש שעות.

מתיחת בטן מיני מבוצעת אצל גברים ונשים שסובלים מעודף מיותר מתחת לטבור.

שיטה זו קלה ופשוטה יחסית ובמהלכה מופרד עור הבטן עד הטבור, כאשר באזור הבטן העליונה לא מתבצעת כלל מתיחה.

מתיחה אורכית היא נדירה יותר משום שהיא מיועדת למי שהמתיחה מופיעה בעיקר בבטן העליונה וסביב הטבור. חסרונו העיקרי של ניתוח זה הוא בצלקת האורכית שהוא מותיר בבטן האמצעית.

קיראי: מיתוסים על פעילות גופנית

מהם הסיכונים בניתוח מתיחת בטן?

מתיחת בטן היא הליך רפואי כירורגי ופולשני, המתבצע בהרדמה כללית ולכן המטופל חשוף גם לסיכונים הכלליים של הניתוח וההרדמה הכללית.

יחד עם זאת, בחירה במנתח פלסטי מומחה ובעל ניסיון בפעולה זו יכולה להיות אחת הדרכים להורדת הסבירות לסיבוכים.

קיראי בהרחבה על: רשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן

הסיבוכים האפשריים במהלך מתיחת בטן הם: המטומה, שינויי תחושה אחרי הניתוח, הצטברות נוזלים, קרישי דם ותסחיפים ראתיים, דימום, נזק לבטן התחתונה ולעור, אסימטריה, צלקות, זיהומים וסיבוכים של ההרדמה הכללית (הפרעות קצב, הפרעות נשימה ועוד).

לפני הניתוח עוברים המטופלים בדיקות על מנת לוודא את התאמתם לניתוח.

כמה עולה ניתוח מתיחת בטן?

המחירים לביצוע מתיחת בטן יכולים להשתנות ומושפעים מהניסיון והמוניטין של הרופא המנתח, שיטות הניתוח, שילוב של פרוצדורות קוסמטיות נוספות במקביל ועוד. המחיר יכול לנוע בין 18,900 ש"ח ועד 31,000 ש"ח, תלוי במנתח שתבחרי…

קיראי בהרחבה על: תרגילים לחיטוב הבטן - רוצה בטן חטובה?

אנא השאר את תגובתך

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.