ספרי דיאטה או דיאטה מהספרים?

לא כולם זוכרים, אבל בחנות הספרים הקרובה לביתך ניתן למצוא שפע ומגוון רחב של ספרי דיאטה. מה זה אומר בדיוק? אם את או אתה כבר כאן, כנראה שאתם יודעים שדיאטה היא דרך חיים - אז בואו לקרוא על דיאטה מהספרים…

רבים מאיתנו מכירים את התסכול שבחוסר היכולת לשמור על המשקל הרצוי או להוריד במשקל הנוכחי, ולכן בשלב כלשהו ייתכן כי נפנה לקבלת עזרה חיצונית.

ברוב הפעמים עזרה זו מתחלקת לפניה לטיפול ומעקב אצל דיאטנית, או לקניית ספרים אותם ניתן ליישם בבית.

יתרונם של ספרי דיאטה הוא שהם מהווים פיתרון זול יותר לבניית תכנית דיאטה יעילה וארוכת טווח, חסרונם הוא שהם דורשים משמעת עצמית גדולה, ואינם מותאמים באופן ספציפי לצרכיו של כל אדם.

עם זאת, אין ספק כי טמונה בהם ההבטחה להפוך אותנו לרזים וחטובים, וסוד ההצלחה שלהם הוא כי רובם מבטיחים לעשות זאת במינימום מאמץ, ומבלי לוותר על הנאות החיים - דעה קדומה שיש לנו על נושא הדיאטה בכלל.

אנשים שונים וסוגים שונים של ספרי דיאט…

ספרי דיאטה מעטרים את מדפי ספרי "העזרה העצמית" שניבטים אלינו מכל חנות ספרים באזור.

הם נחלקים לכותרות מוכרות יותר ומוכרות פחות, כאלו אשר כבר הפכו להיות שם שגור בפינו (דוגמא לכך היא דיאטת אטקינס - דיאטת חלבונים מוכרת) וכאלו אשר יש בהן ניחוח של הבטחה.

ספרי דיאטה בכל שפה שתרצו ניתן למצוא גם באמצעות מנוע חיפוש ספרים

רוב רובם של ספרי הדיאטה מציעים טכניקה ספציפית, או התמקדות באזור מסוים בגוף שאנחנו רוצים לחטב, כגון בטן שטוחה. הספרים לרוב מתאימים את הדיאטה לסוג הדם של הקורא, לאקלים בו הוא חי ולשעות העבודה שלו.

ספרים מגוונים מתאימים לסוגי דיאטה שונה ולאנשים שונים במקומות שונים בעולם.

דוגמא נוספת למגוון ספרי דיאטה ותזונה: כאלה שיציעו לכם שיטות לחיטוב הגוף לעומת שמירת הנעורים, הורדת כולסטרול, חיזוק שרירים ואפילו ריפוי ממחלות כרוניות.

אין ספק כי ישנו מענה כמעט לכל מצב: נפשי, רפואי ותעסוקתי, והקורא יכול לשייט בין הכריכות האחוריות כדי למצוא את זו שהכי עונה לצרכיו.

סוג אחר של ספרי דיאטה, הוא הסוג הפסיכולוגי יותר. ספרים אלה יוצאים מנקודת הנחה כי ההשמנה היא מעבר לסך כמות האוכל אותו אנו אוכלים, וכי היא מצויה יותר בתפיסה שלנו את האוכל מאשר בטעמו.

קיראו בהרחבה מידע על: הפרעות אכילה

ספרים אלה מנסים לסייע לנו להבין את המנגנונים שעומדים בבסיס האכילה שלנו, לחשוף היבטים שמרכיבים את הדימוי העצמי שלנו, ולסייע לנו לשנותם וכך גם את הגורמים המוטיבציוניים שגורמים לנו לאכול.

כך אנו עשויים לאבד את החשק לאותם מאכלים לא מזינים ולאכול יותר אוכל בריא, או לזמנים ביום או כמויות שמשמשות לנחמה ולא להזנה. זו גישה "עמוקה" יותר הרואה את הדיאטה כנמצאת מעבר לכללים הפשוטים של הטכניקה.

איך בוחרים ספר מתאים לדיאטה?

ראשית, יש לבחון מה נמצא בבסיס האכילה. לעתים אנו זקוקים להוריד כמה קילוגרמים, ולעתים אנו מתמודדים עם בעיית השמנה שדורשת טיפול מעשי. במקרה כזה רצוי להתחיל עם ספרות פסיכולוגית יותר, ומשם למצוא את הטכניקה המתאימה.

חשוב לזכור כי מדובר בתהליך של ניסוי וטעייה וכל אחד חייב להחליט מהו הנתיב בו הוא בוחר, שכן ספר דיאטה אחד אינו דומה למישנהו. כל ספר עם הפילוסופיה שלו להרזיה ולאורח חיים בריא יותר.

לא כל הדיאטות מתאימות לכל אחד, לכן ישנו מבחר גדול כל כך של טכניקות. מה שחשוב הוא למצוא את השיטה בה ניתן יהיה להתמיד, על מנת להימנע מאפקט של ירידה מהירה במשקל ועלייה מהירה אף יותר.

הבריאות היא הנושא הכי חשוב, והוא המוטיבציה שלנו לדיאטה. לכן כל דיאטה שאינה מאוזנת או לא בריאה צריכה להימחק מרשימת הקריאה באופן מיידי.

אנא השאר את תגובתך

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.