המדריך המלא לבחירת דיאטנית

כיום ישנה הכרה בכך כי דיאטה איננה רק תכנית הרזיה, היא דרך חיים. לכן בחירת דיאטנית היא למעשה בחירה במורת דרך, מישהי שתסייע לנו להגיע לאיזון בצריכת המזון ותהווה נדבך חשוב בגיבוש אורח חיים בריא. קראו כיצד לחפש ולבחור את אשת המקצוע המתאימה ביותר עבורכם…

איך לבחור דיאטניתלמעשה, רוב האנשים שמגיעים לאשת מקצוע בתחום לא סובלים רק מעודף משקל אלא מבעיות נוספות שקשורות לכך, כגון שומנים בדם, טריגליצרידים גבוהים, לחץ דם גבוה או כולסטרול.

בנוסף, עליית אחוזי החולים במחלת הסוכרת בקרב האוכלוסייה בשנים האחרונות העלתה למודעות את הצורך בתזונה נכונה אצל מי שיש לו נטיות תורשתיות לכך.

לא כדאי להמתין שמצבים אלה יתפתחו כדי לשנות את הרגלי התזונה ואפשר להתחיל בחיפוש דיאטנית ממש כרפואה מונעת.

רכזנו עבורכם רשימת סיבות המצדיקות פנייה לדיאטנית

טיפים לתהליך החיפוש

ראשית כדאי לחפש המלצות! לעתים קרובות אנשים בוחרים להשאיר את עצם ביקורם אצל הדיאטנית ואת עצם הדיאטה, כדבר מה פרטי, ולא מנדבים את המידע הזה גם לאנשים שמחמיאים להם על מראם.

אך כשמתחילים בתהליך חיפוש דיאטנית זה הזמן לברר מסביב, אצל חברים וחברים של חברים, על מנת לנסות להגיע לאשת מקצוע שמתאימה לתפיסת עולמכם ויש לה את היכולת לייצר תוצאות.

מקום נוסף לחפש בו הוא האינטרנט; בניגוד לימים עברו, בהם כדי לפרסם מאמר בעיתון הייתה חייבת אשת המקצוע להיות בעלת קשרים ומעמד, כיום ישנן פלטפורמות שונות לפרסום מאמרים, וישנה עלייה בכמות האתרים האישיים.

לכן כדאי לחפש אחר מישהי באזורכם שהשקפת עולמה קוסמת לכם.

מה עדיף - דיאטנית או שומרי משקל?

שימו לב לפרטים הקטנים

ככלל, דיאטנית אמורה להיות בעלת תואר בתזונה. במהלך התואר מתייחסים גם למצבים רפואיים, כך שהיא אמורה להבין במצבים בריאותיים שונים, אלרגיות ובעיות הורמונאליות מסוימות שעשויות לגרום לבעיות במשקל.

זהו פרט משמעותי בבחירת דיאטנית שאבחון לא נכון שלה יכול להוביל אתכם לתהליך כואב של ניסוי וטעיה.

דעו יותר על הקשר בין תזונה למחלות

אחרי שסיימתם את תהליך חיפוש הדיאטנית, במפגש הראשון עמה תילקח מכם ההיסטוריה הרפואית שלכם, תשקלו וימדדו את אחוזי השומן שלכם.

יש דיאטניות שהולכות לפי היחס משקל-גובה (BMI) ויש כאלו ששמות דגש גדול יותר על אחוזי השומן מאשר על המשקל.

אחוזי שומן מעניקים מדד אמין גם בגלל השוני שבין אדם לאדם, וגם משום שהמשקל יכול להשתנות לכאן ולכאן במהלך המחזור החודשי עבור נשים, ואפילו בשתייה מרובה של מים.

המפגש הראשון עשוי להיות יקר יותר בגלל משכו והשיחה הענפה שמתרחשת במהלכו, שכוללת אבחון והכנה לפעולה.

צריך אם כן לבנות תכנית אינדיבידואלית שמתאימה לאדם, להרגליו, לסדר יומו ושתתחשב בעקרונות הדיאטה כמובן.

קחו בחשבון שהמפגש הראשון הוא חלק מהתהליך של בחירת דיאטנית ולכן אם לא הרגשתם בנוח, או שהשיטה והתכנית נראות לכם לא מקצועיות - המשיכו לחפש!

שיקול חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת דיאטנית הוא שאין נוסחה אחת שכל אדם יכול להתמיד בה, ולכן מי שמציעה שיטה אחת לכולם לא ממלאת את תפקידה כיאות.

קראו על: דיאטניות בקופת חולים

כך נדע שבחרנו נכון

אם הגעתם דרך המלצה חשוב לזכור כי לא תמיד ניתן לשפוט אשת מקצוע טובה רק לפי התוצאה שאתם רואים לנגד עיניכם, דהיינו הצלחת דיאטה של אדם כזה או אחר.

זאת משום שבניגוד למשל לתספורת טובה, אותה ניתן לראות באופן אובייקטיבי לנגד העיניים, הצלחת הדיאטה תלויה מאוד באדם עצמו וביכולת שלו להתמיד וליישם אחר ההמלצות שהתקבלו.

קראו על שיטות להרזיה מהירה ובריאה

כדאי לזכור שהצלחה יכולה להיות סמויה מהעין, כמו למשל במקרה של הפחתת שומנים בדם.

אך הצלחת הדיאטה בכל זאת תלויה באשת המקצוע עצמה במידה מסוימת, לא רק בגלל השיטה שהיא מציעה, אלא גם עקב יכולת השכנוע שלה ויכולתה להעיר אצלכם מוטיבציה.

הדיאטניות המצליחות הן אלה שגורמות למטופליהן לרצות להתמיד ולרזות, על אף הקשיים הרגשיים הכרוכים בכך.

חשוב לזכור כי דיאטה היא אורח חיים, ולכן דיאטנית שמציעה שיטות לדיאטת כאסח שתגרום לתוצאות מהירות עלולה לפגוע בבריאותכם.

כנ"ל לגבי ממתיקים מלאכותיים למיניהם - הם אולי דלים בקלוריות, אך גם בערכים תזונתיים ואף עלולים להיות בהם חומרים מזיקים.

בתהליך חיפוש ובחירת דיאטנית חשוב לזכור ששמטרת העל היא בריאות ואכילה נכונה ומאוזנת לאורך זמן. בשיטה זאת הקילוגרמים יישלו בקצב שלהם, הירידה במשקל תתבצע בצורה בריאה ותגיעו למשקל גוף אופטימאלי עבורכם.

מאמרים מעניינים נוספים:

למדו על הגורמים המרכזיים לירידה במשקל

קראו על השמנת יתר - מניעה וטיפול

דעו יותר על דיאטה חריפה המובילה לתת משקל ונשירת שיער

המדריך המלא לספרי דיאטה

אנא השאר את תגובתך

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.