ניקוי רעלים באמצעות צמחי מרפא

תהליך של ניקוי רעלים הפך באחרונה לפופולרי ונפוץ ביותר בישראל ובמדינות רבות בעולם המערבי.

יותר ויותר אנשים מכירים בחשיבותו של ניקוי הגוף מרעלים אשר עשויי לסייע למגוון רחב של בעיות בריאותיות החל מהגברת תחושת הרעננות, הגברת אנרגיה, שיפור חיוניות, מצב רוח ועד הפחתת רמות כולסטרול, איזון סוכר בדם, נדודי שינה, אקנה ועוד.

ניקוי רעלים מהגוף הוא למעשה תהליך אשר מטרתו העיקרית היא שיקום וחיזוק הכבד ושאר המערכות האחראיות על פינוי פסולת מהגוף.

תהליך ניקוי הרעלים הוא תהליך פשוט בעיקרו וישנם עשרות סוגים ושיטות לניקוי הגוף או לנקות את הכבד החל מסגפנות וצומות קשים (אשר הכרחי וחובה לבצע אותם בהשגחת רופא או בעל מקצוע מוסמך) וכלה באבקות או מוצרי מדף הנמכרים בחנויות טבע.

מצבים בריאותיים אשר ניקוי רעלים יכול לסייע בטיפול שלהם

ישנם עשרות מצבים בריאותיים אשר תהליך ניקוי רעלים יכול לסייע בטיפול בהם בצורה מרכזית או כחלק מתהליך טיפולי ספציפי.

בין השאר ניתן לציין בעיות בריאותיות כגון: עייפות, נדודי שינה, עצבנות, אלרגיות, אקנה, כולסטרל גבוה, רמות סוכר גבוהות בדם, עיגולים שחורים מסביב לעיניים, עצירות, גזים, חרדות, דלקות אוזניים וגרון ועוד.

מהיכן מגיעים הרעלים לגופנו?

מקורות הרעלים סביבנו הם רבים ומרבית האנשים מוצאים עצמם מופתעים על גובה החשיפה שלהם לרעלנות.

ישנן מקורות חיצוניים ופנימיים המייצרים רעלים מזיקים לנו.

מקורות חיצוניים כוללים:

  • מזון המכיל חומרים משמרים וצבעי מאכל מזיקים
  • בשר על האש אשר ספג רכיבים מזיקים מהעשן הרב
  • זיהום אויר
  • חשיפה למתכות כבדות
  • שימוש בתרופות
  • שימוש במוצרי קוסמטיקה המכילים חומרים מזיקים
  • חומרי ניקוי שגרתיים כגון סבון כלים, נוזל לרצפה וכו'

כמו כן, ישנם גם תהליכים טבעיים פנימיים המייצרים רעלים אותם יש צורך לפנות.

מי אחראי בגוף על פינוי רעלים?

הגוף שלנו פועל 24 שעות ביממה לפינוי פסולת וחומרים מזיקים אחרים.

מערכות הגוף המרכזיות האחריות על פינוי רעלים הם מערכת הכבד ובראשם הכבד וכיס המרה, מערכת העיכול - המעי הדק והגס, וכן מערכות נוספות כגון מערכת השתן, הנשימה והעור.

מערכות אלו ובמיוחד הכבד עובדות כאמור כל העת בפינוי חומרים ורעלנים מזיקים.

למעשה, הכבד הוא האיבר היחידי בגופנו המסוגל לחדש את התאים שלו וחלק גדול מתהליך ניקוי הרעלים הוא שיקום וסיוע בחידוש תאי כבד.

מדוע יש צורך לעשות ניקוי רעלים?

הכבד ואיברי הגוף הנוספים האחראים על פינוי הפסולת מהגוף זקוקים גם הם למנוחה ולשיקום, ממש כמו "טיפול 10,000″ למכונית בה מנקים את הפילטרים ומחליפים שמן, גם אנחנו ובמיוחד הכבד זקוק למנוחה, שיקום והתרעננות.

במיוחד זקוקים לו אנשים אשר מכבידים יתר על המידה על איברי הסינון בגוף על ידי צריכה מוגברת של בשר וחלב, חשיפה לכימיקלים, חשיפה לזיהום אויר (כל תל-אביבי שני בערך) צריכה מוגברת של תרופות ועוד.

למעשה מעטים אלו אשר תהליך של ניקוי רעלים לא ממש נחוץ עבורם. מאחר וזה המצב, בו הכבד ומערכות הסינון בגוף נמצאים בעומס יתר, חשוב לספק להם מנוחה, לסייע בשיקום והתאוששות ובכך סיוע בהגברת הפעילות שלהם ויעילותם.

תפקיד צמחי המרפא בתהליך ניקוי רעלים

צמחי מרפא משמשים כבר מאות ואלפי שנים לריפוי של מגוון מצבים בריאותיים. אחד השימושים העתיקים ביותר של צמחי מרפא הוא לפינוי פסולת ולניקוי רעלים מהגוף.

כל קבוצת צמחי המרפא המרירים מוכרים זה מזמן ביכולתם הטבעית לזרז תהליכי הפרשת מיצי מרה, לשפר ולייעל תהליכי עיכול וספיגה, לסייע בשיקום הכבד ועוד. המעניין הוא שאופן הפעולה של צמחים אלו, בחלקו נובע מטעמם המר.

כאשר המוח מזהה את הטעם המר של הצמח, התגובה הגופנית דומה לזיהוי של חומר רעיל - הגוף מתחיל בהפרשה מוגברת על מנת להפטר מהחומר המזיק, מערכת העיכול נכנסת להילוך גבוה, מתחילה הפרשה מוגברת של מיצי מרה לסיוע להגברת העיכול והפרשה מהירה של החומרים המזיקים.

תזונה והימנעות מחשיפה לרעלנות יתר בזמן הניקוי

גם לתזונה תפקיד מרכזי בתהליך ניקוי רעלים בעיקר על ידי המנעות ממאכלים אשר מכילים חומרים מזיקים כגון בשר (במיוחד מעובד, על האש ומעושן) מוצרי חלב שונים הידועים כלארגניים, חומרים משמרים, צבעי מאכל שונים ועוד.

כמו כן יש לשים דגש על מאכלים המסייעים בפינוי פסולת וניקוי מזורז של רעלים - אלו לרוב מאכלים המכילים כמויות גבוהות של נוגדי חימצון וחומרים אנטי דלקתיים כגון עלים ירוקים, פירות כתומים וצהובים ועוד.

מעבר לתזונה יש חשיבות רבה להימנעות מחומרים מזיקים אשר נמצאים בשימוש שגרתי כגון: עישון סיגריות, צריכת אלכוהול, תרופות, שימוש בכימיקלים כגון צבעי שיער ועוד.

מאחר ולהרבה אנשים הקושי המרכזי הוא בדיוק בהימנעות מחשיפה לחומרים מזיקים יש חשיבות רבה עוד יותר לשימוש בצמחי מרפא ותזונה נכונה לתקופה ארוכה יותר או אפילו באופן תמידי כדי לצמצם כמה שניתן את ההשפעה המזיקה של אותם חומרים.

מאת: לילך נהרי, נטורופתית והרבליסטית מומחית | 1-700-700-329

אנא השאר את תגובתך

הינך חייב להיות מחובר על מנת שתוכל להגיב.